Команди і виконавці
ІІ семестр
Урок 1
Тема. Команда як спонукальне речення. Команди виконавцю.
Мета.Формувати в учнів розуміння того, що команда- це речення, яке спонукає до дії того, хто виконує цю команду( виконавець). Вчити учнів розрізняти розповідні речення, що не є командою на відміну від спонукальних речень.. Наводити приклади команд для своїх товаришів. Вчити учнів виконувати команди за зразком. Розвивати в учнів мислення, увагу, пам'ять. Виховувати культуру поведінки на уроці.
Обладнання: таблиця, презентація, уривок з мультфільму"Уроки обережності тітоньки Сови", програма "Навантажувач"
- Сьогодні ми з вами будемо працювати з комп’ютерною програмою «Навантажувач». Вмикайте комп’ютер. На робочу столі знаходьте ярлик «Сходинки до інформатики», потім виконавець «Навантажувач».
- Так як тема нашого уроку «Команди виконавцям» то ми з вами будемо давати команди роботу, аби він вірно навантажував контейнери на корабель. Контейнери можна розміщувати на передній частині корабля – на носі, та на задній – на кормі. Але розміщувати потрібно так, аби вага контейнерів дорівнювала одна одній в різних частинах корабля. Ваша задача уважно дати команди роботу, аби навантажити і відправити у море корабель з контейнерами.
- Перед вами контейнери, розмістіть їх на кораблі, користуючись мишею та командами, які знаходяться внизу екрану.
-Давайте разом їх прочитаємо. (опустити, підняти, захопити, відпустити, вправо на декілька кроків та вліво).
- Спробуємо разом навантажити один корабель. По – перше потрібно зробити один крок вправо, аби тримач знаходився над контейнером. Потім даємо команди: опустити, захопити, підняти, вправо на декілька кроків ( на ніс або на корму корабля), опустити, відпустити.
- Далі продовжуйте самі. Коли буде вірно дано команди навантажувачу, буде мигати трос, яким прив’язано корабель, натисніть на нього и ваш корабель відправиться у море.
Урок 1
Тема. Команда як спонукальне речення. Команди виконавцю.
Мета.Формувати в учнів розуміння того, що команда- це речення, яке спонукає до дії того, хто виконує цю команду( виконавець). Вчити учнів розрізняти розповідні речення, що не є командою на відміну від спонукальних речень.. Наводити приклади команд для своїх товаришів. Вчити учнів виконувати команди за зразком. Розвивати в учнів мислення, увагу, пам'ять. Виховувати культуру поведінки на уроці.
Обладнання: таблиця, презентація, уривок з мультфільму"Уроки обережності тітоньки Сови", програма "Навантажувач"
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Поміркуйте: Учні прийшли в кабінет інформатики на урок. Двоє хлопчиків наввипередки побігли до комп'ютера за столом і перший швидко натиснув кнопку POWER, а другий тим часом клацав всіма пальцями по клавіатурі.
Чи правильно повів себе І учень? Чому?
Чи правильною була поведінка другого учня? Чому?
Чи є серед вас такі діти?
Розминка.
Відгадайте загадки:
• Хата мого батька, а я йому не син, хто я? (Донька)
• Хто завжди правду каже? (Дзеркало)
• Хто поруч іде, а сліду не лишає? (Тінь)
ІI. Актуалізація знань. Уроки обережності тітоньки Сови
Уявіть, що ми на уроці фізкультури:
Станьте струнко! Руки в боки!
Пострибайте, як сороки.
Як сороки бім-бом;
Стрибу-стрибу! Скоки-скоки!
А тепер, мов жабенята,
Ще вприсядки пострибайте:
Ква-ква-ква! Ще раз: ква-ква! –
Щоб спочила голова.
• Що я вам подавала? (Команди).
• Де ще використовують команди?
IІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Вступна бесіда.
Якось зібрались кілька чоловік. Один був художником, другий – композитором, третій – письменником. Їм дали команду зобразити ведмежа. Кожен з них зробив це по-своєму. Що у них вийшло? Як виконав цю команду художник? Композитор? Письменник? Чим користувався кожен з них? (Фарбами, звуками, словами).
• А як би це зробив артист? Покажітъ.
• А лікар? А які команди може виконати лікар?
• Чи вci команди може виконати виконавець?
Сьогодні ми про це дізнаємось. Тема уроку "Команди виконавцю".
2. Робота з підручником, ст. 60.
Розгорніть підручник на ст.60.
• Чому собака не виконує команду Данилка?
- Чому собака виконав команду Комп'юшка?
- Для чого потрібні речення розповідні? питальні? спонукальні?
3. Фізкультхвилинка.
- Ви вci – виконавці. Виконуйте мої команди. (Зарядка для очей, рук і ніг. Даю кілька вправ, які діти не зможуть виконати).
- Сьогодні ми з вами будемо працювати з комп’ютерною програмою «Навантажувач». Вмикайте комп’ютер. На робочу столі знаходьте ярлик «Сходинки до інформатики», потім виконавець «Навантажувач».
- Так як тема нашого уроку «Команди виконавцям» то ми з вами будемо давати команди роботу, аби він вірно навантажував контейнери на корабель. Контейнери можна розміщувати на передній частині корабля – на носі, та на задній – на кормі. Але розміщувати потрібно так, аби вага контейнерів дорівнювала одна одній в різних частинах корабля. Ваша задача уважно дати команди роботу, аби навантажити і відправити у море корабель з контейнерами.
- Перед вами контейнери, розмістіть їх на кораблі, користуючись мишею та командами, які знаходяться внизу екрану.
-Давайте разом їх прочитаємо. (опустити, підняти, захопити, відпустити, вправо на декілька кроків та вліво).
- Спробуємо разом навантажити один корабель. По – перше потрібно зробити один крок вправо, аби тримач знаходився над контейнером. Потім даємо команди: опустити, захопити, підняти, вправо на декілька кроків ( на ніс або на корму корабля), опустити, відпустити.
- Далі продовжуйте самі. Коли буде вірно дано команди навантажувачу, буде мигати трос, яким прив’язано корабель, натисніть на нього и ваш корабель відправиться у море.
Релаксація.
У середньому темпі зробити 3-4 кругові рухи очима праворуч, а потімліворуч. Послабивши м'язи очей, подивитись вдалечінь на рахунок 1-6. Повторити 1-2 рази.
ІV. Узагальнення вивченого матеріалу. Підсумок.
• Що нового ви дізнались з уроку?
• Де використовують команди?
Хто не може виконати жодної команди? ( квітка, парта, олівець,...)
V. Домашнє завдання.
Завдання в зошиті
Немає коментарів :
Дописати коментар